Založ si blog

HLÚPY JANO, alebo Slovo o pluku Igorovom.

Hlúpy Jano, smutný a ubolený sedel na peci a fajčil ako pravý Slovák, pravú slovenskú trávu, ktorú zapíjal liečivým čajíkom z muchomůriek bílých a červených, nazbieraných v pravom slovenskom  lese, až pokým ho zrazu neprepadla spásonosná myšlienka.  Podľa posledne zverejneného prieskumu predvolebných preferencíí verejnej mienky, mal totiž iba chudobných a úbohých  5,5 percenta a pohyboval sa tak na hranici zvoliteľnosti do SNR,  a trápil sa nad tým, či sa do nej vôbec dostane.

„Ej veru,  nebudem ja len-tak nečinne po daromnici na peci sedieť, keď už som sa na veľkú politiku dal a čakať na volebné výsledky a tŕpnuť, či sa s takýmito chudobnými preferenciami  do parlamentu vôbec dostanem. Veď treba aj proti korupcii a proti všadeprítomnej mafii Smeru a na férovke s KALIŇÁKOM, za milované Slovensko, ako Hnutie za demokratické Slovensko  bojovať, povolebné koalície uzatvárať, novinárov zaplatiť – aby pre mňa písali, policajtov – aby pre mňa bili, tajnú službu a babky demokratky –  aby pre mňa ohovárali a provokovali.“

Ako si zaumienil, tak aj urobil. Mamička mu s patričným príhovorom vysvetlila „Čo si to zase akú blbosť vymyslel, tam choď radšej kosiť a niečo zmysluplné robiť  a nie,  že nás ideš trestať POLITIKOU?“. Jeho mamička sa napriek tomu, že sa do politiky  vôbec nevyznala, alebo vyznala až veľmi dobre,  napiekla mu makových buchiet, ktoré Hlúpy Jano na prvej zákrute a pri prvej lavičke hneď zjedol, aby sa ako budúci úspešný politik a pažravec, nemusel o ne deliť, so svojími budúcimi rovnako úspešnými a pažravými spolustraníkmi a budúcimi úspešnými a rovnako pažravými koaličnými súputníkmi a aby opozícia o ňom neskôr nemohla tvrdiť, že je pažravý.Takto sa ON vybral plný síl a odhodlania, predvolebné preferencie navyšovať a politickú kariéru robiť.

Cestou, ako si tak vykračoval, stretol pravého tatranského medveďa, ktorý aspoň podľa tvrdenia spravodajstva televízie JOJ zo 7.7.23, aj napriek iba 67 kilogramom váhy by vedel ublížiť a ktorý potom,  čo na rodinnej farme obce Háj,  okres Turčianske Teplice išiel pozrieť, navšťíviť a opáčiť svojho kamaráta CHRISTIÁNA SEDLÁČKA, pričom svoju veľkú náklonosť  a možno aj citový vzťah k nemu prejavil tým, keď podľa výpovede CHRISTIÁNA SEDLÁČKA,  sa postavil na zadné, dohrýzol mu ruky, poškriabal  tvár a nohy. Pre takéto negaľabné až hulvátske správanie a vyčínanie Pravého tatranského medveďa nenašla najmenšie pochopenie  jeho matka MICHAELA  SEDLAČKOVA,  tak mu  PICHLA VIDLY DO ZADKU a odvtedy je na súkromnej rodinnej farme obce HÁJ, okres Turčianske Teplice, presne podľa a v duchu pesničky Jara Filipa, VŠETKO V PORIADKU !

„Ahoj, Hlúpy Jano! A buď pozdravený VEĽKÝ OLD SHATERHAND! – prihovoril sa pravý 67 kilový Tatranský medveď. Prosím Ťa, nenašlo by sa u Teba trocha trávy, stačí len na pár Jointov, lebo ma strašne ŠTÍPE  V RITKE, ako sa mi často stáva, keď ja ako známy odborník na  country-western musik, folk a trampskú pesničku počúvam texty súčastných slovenských folkových spevákov a pesničkárov a politikov.  A ešte navyše, akoby toho všetkého  nebolo dosť, keď som išiel navštíviť a opáčiť svojho kamaráta CHRISTIÁNA SEDLÁČKA a dohovoriť mu, aby nepočúval iba samý RAP a demagógické reči RÓBERTA FICA,  tak mi jeho matka MICHAELA SEDLÁČKOVÁ ,o ktorej môžem takmer so sto percentnou istotou tvrdiť, že zrejme AKO VEĽKÁ OBDIVOVATEĽKA  DYCHOVKY a RÓBERTA FICA a vôbec nie UNDERGROUNDu, mi PICHLA VIDLY DO ZADKU a odvtedy je na súkromnej rodinnej farme obce HÁJ, okres Turčianske Teplice,  presne a podľa známej pesničky Jara Filipa VŠETKO V PORIADKU !

„A  KOĽKÁTKY??? TO AKOŽE   VIDLY BOLI???“ – Prejavil sa aj ako správny obyvateľ a zasvätený znalec z VIDLÁKOVA a vôbec nie Trnavy,  Hlúpy Jano.

„NEBUDEŠ MI VERIŤ, ALE TROJKY!“

„ČO MI TO ROZPRÁVAŠ – však mohol by si vedieť, že na Slovensku sú voľne dostupné a normalizované len dva typy VIDLÝ.  A TO SÚ ŠTVORKY, alebo ŠESŤKY!  Znovu sa prejavil, ako správny obyvateľ a zasvätený odborník z VIDLÁKOVA a vôbec nie Trnavy, Hlúpy Jano.

„LENŽE MNE JEDEN HROT Z VIDLÝ  OSTAL V RIŤKE, TAKŽE ZO ŠTVORIEK VIDLÝ,  ZOSTALI  LEN  TROJKY, KEĎ MA DO NEJ PICHLI“.

Ej veru nezaberali a ani nezastavovali prudkú Medveďkovu bolesť v riťke ani „“ Muchomůrky  bílé a červené tancujúce v lese“, ktoré sa škodoradostne usmievali nad tým, čo sa mu prihodilo a pojašene na neho volali MEDVEĎKU – DAJ LABKU! a ponúkali sa, že nech si ich zoberie a zje, že ONI mu pomôžu viac ako slovenské zdravotníctvo.  V skutočnosti mu vôbec nepomohli, ako by mu ani nepomohlo slovenské zdravotníctvo  a Medvedíka neprestalo bolieť a štípať v riťke, až pokým si nedal pár Jointov pravej slovenskej trávy od Hlúpeho Jana.

Pekne a zdvorilo sa poďakoval a pekne  úctivo sa spýtal, či by nemohol s ním NA VANDROVKU ÍSŤ, volebné preferencie navyšovať a koaličné dohody uzatvárať a  proti korupcii a proti všadeprítomnej mafii Smeru a na férovke s KALIŇÁKOM, ako jeho BODYGARD poslúžiť.Veď  aj podľa tvrdenia   spravodajstva televízie JOJ zo 7.7.23, aj napriek iba 67 kilogramom váhy,  by vedel ublížiť. A tak dal a s veľkým úspechom  napísal na facebookových stránkach politickej strany OĹANO status s týmto textom: „VIZÍVAME  KALINÁKA  NA PRAVÚ SLOVENSKÚ  FÉROVÚ  FÉROVKU – TI  SÁM  A  MI DVAJA !!! t.j. Mgr. Matovič + Pravý tatranský Medveď resp. TRAJA !!!, lebo možno sa k nám aj poslankyňa SNR – ROMANA TABAK pripojí! – ktorý mu vyniesol  1380 smajlíkov a  583 zdielaní.

ASPOŇ NÁM BUDE VESELŠIE“- spokojne, ako správny pažravec,  jeho návrh prijal HLÚPY JANO a bol celkom rád, že sa s ním nemusel deliť o makové buchty, ktoré  predtým zjedol.. A ako si tak spoločne vykračovali a blížili sa k Bratislave, musel aj PRAVÝ TATRANSKÝ MEDVEĎ uznať, že aj skupina ELÁN má svoje kvality v texte: „Roztrhla si punčocháče na sedadle v kine a teraz v kúte ticho plače, lebo nemá iné“-  obsahuje perfektné rockové frázovanie a bez ohľadu na svoj dobrý undergroundový vkus, začal si spievať: „NEVIEM BYŤ SÁM „ – ktorý mu pripomínal PAUL SIMONA  a  „UŽ SA CHLAPEC POBERÁ!“

Takto bezstarostne a pekne si vykračovali, ako Vojenskému otrasno-estrádnemu spravodajstvu SR a pplk. ZEMANOVIČOVI  známe teroristické  postavy,  českej spisovateľky pani BOŽENKY  NĚMCOVEJ  v  jej rozprávke „AKO IŠLO VAJCE NA VANDROVKU“, obdivujúci krásy slovenskej krásnej prírody, KEĎ V TOM ZRAZU…!!!

 

 Vážení a ctení čitatelia!

Na tomto mieste by sme si dovolili celý príbeh prerušiť, lebo asi  ste, rovnako ako ja, znechutení práve prebiehajúcou predvolebnou kampaňou a tak sme pre Vás vymysleli veľmi atraktívnu súťaž o veľmi hodnotné ceny:

1.cena: Privatizácia a.s. STAVOÚDRŽBA v Piešťanoch !                                                                                                                               2.cena: Stretnutie s Pravým tatranským medveďom !                                                                                                                                    3.cena: Koncert skupiny SLNIEČKO, na Silvestra  za mínus 7- stupňového mrazu !

Ak nám správne odpoviete na otázku: ČO SI MYSLÍTE, S KÝM SA pán Igor Matovič a 67 kilový Tatranský  Medveď ako jeho BODYGARD stretli, v ďaľšom pokračovaní príbehu??? a zásluhou ktorého získali až 25,5 % v minulých voľbách?  Čo si myslíte, s kým asi pán Matovič telefonoval a sa radil, keď podával u pani prezidentky Čaputovej demisiu ? 

 

 

 

NEPODARENÁ LOVE-STORY, alebo NA SLOVENSKU JE VŠADE LÁSKA!

05.07.2024

„Nuž Hombré najvyšší čas, aby si Trampingu a Stopu začal vracať to, čo Ti dali“- oslovil som sám seba, pod svojím trampským menom potom, čo ma na ceste E14 stopovala krásna stopárka, na prvý pohľad celkom pekne vyzerajúca pravá indiánska squaw, ktorá akoby sa hodila do môjho Tee-pee, ktoré som mal toho leta skutočne postavené, na po starých rodičov zdedenom pozemku [...]

Zabudnutá autonehoda pána Andreja DANKA.

15.02.2024

Vážení a drahí čitatelia! Nakoľko slovenský minister vnútra Matúš Šutaj EŠTOK prisľúbil širokej slovenskej verejnosti dôsledné vyšetrenie a zverejnenie správy, z vyšetrovania dopravnej autonehody podpredsedu SNR a predsedu SNS Andreja DANKA a vôbec sa s ňou veľmi neponáhla, až upadne do úplneho zabudnutia – podarilo sa nám získať aspoň jej časť, [...]

O Justínovi Javorkovi – chovateľovi a pestovateľovi najväčšieho a najkrajšieho oceľového vtáka na Slovensku.

01.02.2024

Vážený pán riaditeľ, váženej nemenovanej televízie! Vážení a drahí a veľactení televízni diváci! Vážené a drahé menejcenné asociálne živly, ktoré umelecky-hodnotné vysielanie slovenskej televízie vôbec nepozerajú, pretože nevedia pochopiť jeho vysokú umeleckú úroveň, ale za to ho vedia dobre skritizovať ! STRÝCO MARCIN: Buďme úprimný! – [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 75303x
Priemerná čítanosť článkov: 2689x

Autor blogu

Kategórie